фігура людини в русі

03.11.2016 19:19

Урок з образотворчого мистецтва

Тема: Фігура людини в русі («Один день у пришкільному таборі»).

Мета: Ознайомити учнів із пропорціями людської фігури; надавати початкові відомості про правило малювання людської фігури в русі; розвивати образне мислення; виховувати акуратність, увагу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Фантазуй, пробуй, твори!

Кмітливість свою прояви!

Активним, уважним будь

І гарні знання здобудь!

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

           - Що собою представляє пришкільний дитячий табір?

Шкільний дитячий табір – це не лише місце для відпочинку, а і місце де отримують нові знання і розвивають свої творчі здібності; це місце де можна випробовувати свої фізичні сили. Саме цим всім ми сьогодні і займимось.

            Коли перебуваєш у таборі від рідних можна отримувати листи (сьогодні і у вигляді СМС). І для вас сьогодні прийшли листи, але у більш цікавому вигляді:

Уночі по нашій школі

Коли тихо в коридорах,

З класу в клас тихенько ходить

Таємничий листоноша.

Він розносить пошту вчасно,

Дякуємо йому красно.

Гарні вам питання пише

Дайте відповідь скоріше.

Клас ділиться на групи, кожна з яких отримує лист від листоноші  із запитанням.

-          Що таке «натюрморт»?

-          Що таке «портрет»?

-          Що таке «пейзаж»?

-          Які матеріали використовують для виготовлення скульптури?

ІІІ . Викладення нового матеріалу.

1.Слово вчителя

-          Як необхідно вести себе в таборі, щоб відпочинок був безпечним?

Справжні відпочивальники (туристи) постійно звертають увагу на стан свого тіла і використовують його властивості на практиці (витривалість, зміна пози).

      Художники теж не залишилися осторонь. Вони часто зображують людей в русі. Щоб вірно намалювати людину їм необхідно було розробити схеми пропорційної будови тіла.

                                                                    

      Художники починають малювати людську постать зі схеми (кісток у скелеті), а потім «нарощують» м’язи, додають одяг.

2.Спортивний відпочинок.

      Зараз ви будете «натурщиками», людьми, які знаходяться в певній позі, а художник їх малює. А враховуючи, що в таборі діти багато відпочивають фізично, завдання буде пов’язане зі спортом.

(Проводиться гра «Впізнай вид спорту». Взято емблеми видів спорту з олімпійських ігор. Вчитель показує картку, а учні намагаються прийняти відповідну позу).

3. Дискотека (закріплення знань руху людини в танці).

      В кожному таборі у вечорі завжди  проходять дискотеки. А в нас вона буде денна.

-          Чи любите ви танцювати?

-          Які саме танці вам подобаються?

-          А чи знаєте ви, що танці козаків створені на основі бойових рухів? (робота з матеріалами підручника)

Виконання жартівливого танцю козаків, який плавно переходить у дівчачий танок учнями класу.

4.Робота гуртка образотворчого мистецтва.

Кожен учень отримує набір геометричних фігур (квадратів і прямокутників), із яких повинні скласти силует людини в русі за поданими схемами.

5. Практична робота учнів під керівництвом вчителя (виконання зображення танцюючої людини)

ІV. Підведення підсумків роботи пришкільного табору.

-          Про що ви дізналися під час сьогоднішнього відпочинку?

-          Що було виконувати найважче?

-          Що сподобалось найбільше?